Forskningsprosjektet KSS - kontraktstrategier og spesialbasert samhandling - presenterer resultater fra det første store forsknings- og erfaringsprosjektet på bygg- og anleggprosjekter. Som her fra nye Trondheim spektrum. Meld deg på nå!
28.01.2021 00:00 | Vegard Smevoll, NTNU Samfunnsforskning
Konferansen skjer digitalt, torsdag 25. mars kl. 09-15, og du kan melde deg på nå.
Påmeldingslenke ligger her!
Byggenæringen har de siste årene stiftet bekjentskap med nye kontraktstrategier basert på økt samarbeid, partnering, allianser, risikodeling med mer.
Brukerne melder om behov for mer kunnskap om effekten av disse strategiene samt videreutvikling av samhandlingsmodellene som ligger til grunn. Dette er bakgrunnen for KSS, som i prosjektperioden 2017 – 2020 har et budsjett på 40 millioner kroner.
Forskere og partnere fra næringslivet skal utvikle strategier, metoder og modeller som den enkelte bedrift i prosjektet kan ta i bruk i egne bygge- og anleggsprosjekter.
Forskerne ved NTNU skal sikre at utviklingsarbeidet er basert på internasjonal og nasjonal forskning innen feltet, og utprøvingen av strategier, metoder og modeller skal foregå i samspill med de ansatte i prosjektene og tett på deres utfordringer i hverdagen.
Nå blir det altså digital konferanse, der resultater fra denne forskningen blir presentert.
Tlf: 91 89 77 27
Phone: (+47) 73 82 10 00
E-post: kontakt@samforsk.no
Email: kontakt@samforsk.no
Besøksadresse: Dragvoll Allé 38 B
Visiting address: Dragvoll Allé 38 B
Postadresse: 7491 Trondheim
Postal address: 7491 Trondheim
Organisasjonsnummer: 986 243 836
VAT: 986 243 836
Ansvarlig redaktør: Roger Lian
Chief Editor: Roger Lian
Webredaktør: Vegard Smevoll
Chief Web Officer: Erik Dyrvik
Copyright: NTNU Samfunnsforskning
Copyright: NTNU Samfunnsforskning